זיתא >> החיים על פי זיתא >> החיים על פי זיתא >> תזונה ים תיכונית לילדים

תזונה ים תיכונית לילדים

החיים על פי זיתא

תזונה ים תיכונית- גם לילדים זה מתאים

1874_mini

החלטתם לאמץ אלמנטים של התזונה הים תיכונית, זה מצוין. אבל מה עושים עם הילדים? איך משכנעים אותם לאמץ את התזונה הזאת? דוגמה אישית היא הדרך הטובה ביותר להרגיל את הילדים שלנו לחיות טוב יותר. הנה מספר טיפים מזיתא.

זמן בישול הוא זמן כיף

בישול הוא תהליך יצירתי ומאכלים שמושקעת בהם אהבה ותשומת לב טעימים יותר. הזמינו את הילדים להשתתף אתכם בהכנת הארוחות. תנו להם חופש להציע וליצור. כשאתם מסדרים את המזון על הצלחת אפשרו להם לעצב אותו בצורה יצירתית ושמחה.

פחות גירויים בשולחן האוכל

כשאנחנו מביאים את הטלפון הסלולרי שלנו לשולחן האוכל אנחנו משדרים לילדים שלנו שזה בסדר והם יכולים לעשות את אותו הדבר. אנחנו חיים בעולם שמלא בהסחות דעת ובגירויים אלקטרונים, נסו לבטל אותם בזמן הארוחה המשפחתית.

1699_mini
מסיימים – קמים?

לא. אפילו שמשהו מאוד מעניין מתחיל בטלוויזיה, או שהווטסאפ התריע על הודעה מהסלון – שבו בנחת. נסו לנהל שיחות סביב השולחן המשפחתי. ספרו לילדים על יומכם ותגלו שככל שאנחנו משתפים יותר – כך גם הם יפתחו וישתפו אתכם בחוויות יומם. זמן ארוחה הוא זמן איכות.

יום ספורט

נצלו את הזמן הפנוי של הילדים ושלכם לפעילות גופנית. זה לא משנה אם זו הליכה משותפת בפארק או משחק מסירות בצלחת מעופפת או בכדור. קבעו יום ושעה קבועים שבהם הילדים ואתם מבלים זמן משותף בפעילות גופנית. נהלו יומן משפחתי משותף.

מקרר ללא משקאות ממותקים

זה אפשרי. דאגו שתמיד יהיו מים קרים במקרר, אולי אפילו שווה לאכסן אותם בבקבוקים צבעוניים ושמחים. כשאנחנו צורכים משקאות מתוקים גם הילדים שלנו רוצים.

אפשרו לעצמכם ולהם לחרוג – ללא רגשות אשמה.

איסורים מוחלטים וסגפנות טובים לנזירים קפדנים, אבל קצת פחות לאנשים שאוהבים לחיות טוב. ממתקים, קינוחים או גלידה לא מומלצים על בסיס יומי, אבל מדי פעם מותר ואף רצוי.