זיתא >> החיים על פי זיתא >> החיים על פי זיתא >> קצת על התזונה הים תיכונית

קצת על התזונה הים תיכונית

החיים על פי זיתא

התזונה המצומצמת במדינות אגן הים התיכון הוכחה כאחת הסיבות לבריאות ואריכות הימים, מדוע?

1458_mini

בשנת 1993 הציגו חוקרי בית הספר לתזונה של אוניברסיטת הרווארד (ארה"ב) והנציגות האירופאית של ארגון הבריאות העולמי את המושג 'תזונה ים תיכונית', אשר לווה בהגדרת פירמידת מזון. פירמידה זו התוותה כללי זהב לתזונה בריאה שמובילה לתוחלת חיים גבוהה יותר ופחות מחלות..

פרמידת התזונה הים תיכונית- תמונה

כללי הזהב התבססו על מחקר שהחל בשנת 1960 ונמשך למעלה מ 30 שנה. המחקר עקב אחר הרגלי התזונה המסורתית בכרתים, יוון ודרום איטליה. למה החוקרים בחרו דווקא במדינות הללו? מכיוון שבסטטיסטיקה חובקת עולם התגלה שבאזורים אלו אחוז המחלות הכרוניות היה מהנמוכים בעולם ותוחלת החיים מהגבוהות בעולם.

התזונה המצומצמת במדינות אגן הים התיכון, שהוכחה כאחת הסיבות לבריאות ואריכות הימים, התבססה על פירות, ירקות, קטניות, אגוזים, דגנים מלאים, דגים, כמויות קטנות של חלב, יין אדום וכמובן: שמן זית.

זו הייתה תגלית בעלת משמעות גדולה אף יותר מכיוון שהשירותים הרפואיים במדינות אלה לא נחשבים מהמתקדמים בעולם. התזונה המצומצמת במדינות אגן הים התיכון, שהוכחה כאחת הסיבות לבריאות ואריכות הימים, התבססה על פירות, ירקות, קטניות, אגוזים, דגנים מלאים, דגים, כמויות קטנות של חלב, יין אדום וכמובן: שמן זית. החוקרים הגיעו למסקנה כי סוג המזון, הנאכל לאט ובמנות קטנות – בגלל נוהג של ריבוי ארוחות קבוצתיות ומשפחתיות – הוא שהביא לתוצאות המחקר ומסקנותיו.
אימוץ התזונה הים תיכונית, בנוסף לפעילות גופנית יומיומית – כמו הליכה ברגל ממקום למקום, עליה במדרגות במקום מעלית וכדומה – היא מתכון לחיים בריאים יותר.

 

זיתא גאה לשווק מוצרים ברוח התזונה הים תיכונית. אנו מאמינים ודוגלים ביישום עקרונות התזונה על כל רבדיה.
חיים טוב, חיים זיתא.