זיתא >> החיים על פי זיתא >> החיים על פי זיתא >> פיקניק בריא- זה טבעי לנו

פיקניק בריא- זה טבעי לנו

החיים על פי זיתא

את האכילה בחיק הטבע אנחנו מכירים כבר מהתנ"ך, שם מוצאים תיאורים כיצד בתקופות האסיף והקציר העובדים פותחים את צרורותיהם ומתאספים לארוחה בחוץ.

IMG_1196

כשיש מזג אוויר טוב אין כמו פיקניק טוב – עם עדיפות למקום קסום בטבע.

האביב קורא לנו לצאת החוצה לפיקניק! האוויר הצלול וריחות הפריחה הם מעוררי תיאבון רציניים. אי אפשר להתעלם גם מה "על האש" המסורתי של יום העצמאות, ל"ג בעומר והשבתות. כמעט כולנו יוצאים לאירועי פיקניק עם חברים ומשפחה.

המפגשים הללו יכולים להיות חלק חשוב באורח חיים בריא ומאוזן. אבל יש להם גם את הפוטנציאל להפוך לאירוע זלילה – שהוא קצת פחות בריא.

אז איך נצליח להפוך את הפיקניק לאירוע בריא, שלא רק מפריע לתזונה שלנו אלה להפך תורם לאורך החיים המאוזן?
הנה כמה טיפים מאיתנו:

1. כמויות! לפעמים, בלי לשים לב, אנחנו אוכלים בחוץ כמות כפולה מזאת שאנחנו אוכלים בבית. הסיבות ברורות: האוויר הצלול מגביר את התיאבון והישיבה הממושכת מביאה את החשק ל "סיבוב נוסף" של אוכל ושתייה. כדי להתגבר על כך כדאי להחליט מראש ולסכם עם כל המשתתפים שבפיקניק הבא מצטיידים בכמויות קטנות יותר של אוכל. ההנאה לא תיפגם.

2. מגוון- ככל שיש יותר מגוון של מזונות אוכלים יותר – כי חשוב לנו "לטעום מהכל". מה עושים? מכינים מגוון מצומצם יותר של מאכלים. את תחושת השפע אפשר להשיג עם מספר סוגים של סלטים גדולים וצבעוניים.

אין כמו זיתים מתובלים באריזה נוחה לשדרוג הפיקניק

אין כמו זיתים מתובלים באריזה נוחה לשדרוג הפיקניק

3. תוכן- הרבה פעמים אנחנו אוכלים פשוט משעמום. אתם מכירים את זה: יושבים בחוץ, מקשקשים ופתאום מתחשק עוד משהו לאכול. נסו להכין מראש משחקי חברה.
כן, זה אולי נשמע טיפשי להתחיל לשחק כמו ילדים קטנים – אבל ברגע שתכנסו לעניין לא תבינו איך הסתדרתם בלי המשחקים האלה בפיקניקים הקודמים. משחקים המיועדים לכל הדורות במשפחה או לכל החברים יוסיפו עוד עניין וכיף.

4. לא חייבים בשר- הפיקניק מקושר אצלנו באופן אוטומטי לבשר צלוי "על האש". זה נכון ואף מתאים מדי פעם, אבל כדאי להחליף לפעמים ולגוון את התפריט במגוון סלטים, לחמים שווים ועוד פינוקים שלא כוללים בשר. אפשר אפילו להביא את המצרכים כמו שהם ולהכין אותם במקום. אין כמו לקצוץ, לתבל ולאכול עם משפחה וחברים. מאמצים את הרעיון? אל תשכחו מלח, פלפל ושמן הזית.

שיהיה לכם פיקניק טעים!