עונת החתונות

החיים על פי זיתא

עונת החתונות, שמירה על הגזרה, תזונה

גפן בן צור , נטורופתית N.D

עונת החתונות והאירועים נמצאת בשיאה, אבל מה זה עושה לגזרה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את התקופה הזו מבלי לצבור עודפים.

Wedding party bride, groom and bride father clinking glasses with sparkling wine standing under a luster - close-up

אל תרעיבו את עצמכם לפני האירוע

אם אתם צמים כל היום כי בערב יש לכם אירוע, כדי שתוכלו לאכול ולשתות בלי חשבון, אתם עושים טעות. אתם אולי חושבים שאתם חוסכים קלוריות לקראת הערב, אבל מה שבאמת קורה הוא שאתם מכניסים את הגוף למצוקה. כאשר לא אוכלים במשך היום יש האטה של חילוף החומרים. כדי לספק אנרגיה הגוף מפרק שריר. חיסרון נוסף: הרעבה גורמת לאכילת פיצוי, שהיא בעיה בפני עצמה.

מה נכון לעשות ?

אכלו ארוחת בוקר כרגיל וארוחת צהריים קלה, כזו שתשאיר אתכם שבעים אבל לא תכביד עליכם. שתו הרבה מים במהלך היום, במיוחד אם אתם מתכננים לשתות אלכוהול באירוע. שתיית אלכוהול גורמת להתייבשות – אז כדאי להכין את הגוף מראש.

מה לאכול ועל מה לוותר ?

שפע הפיתויים מתחיל כבר בקבלת הפנים. באופן כללי, מומלץ לקצץ בכמות הפחמימות. למה? כי הן מסתתרות בכל מקום: במנות הפתיחה, במיצים המוגשים על השולחנות, באלכוהול ובקינוחים. פחמימות בכל מקרה יהיו, תכננו מראש מה הכי חשוב לכם לאכול.

חשוב לכם לאכול קינוח? נסו לוותר על הפחמימות במנה העיקרית. זכרו שאלכוהול מכיל הרבה סוכרים ועתיר קלוריות. גם הצ'ייסרים הקטנים הם לא תמימים בכלל, מכיוון שהם מכילים כמות גדולה של סוכר בנוסף לאלכוהול.

אם אתם מתכננים לשתות אלכוהול, וותרו על שתייה הקלה, המיצים והמשקאות שמכילים המון סוכר – שתו רק מים. באופן כללי כדאי שתורידו את המשקאות הקלים מהתפריט שלכם, הם האויב הגדול ביותר של כל דיאטה.

אלכוהול- לשתות בלי להשתכר

כפית שמן זית לפני האירוע תאט את ספיגת האלכוהול לדם. בחרו בשמן זית איכותי, כזה שרשום עליו "כתית מעולה" ושרמת החומציות בו לא עולה על 0.8.  טעות נפוצה היא לערבב בין אלכוהול לקפאין. תחושת הערנות שיוצר הקפאין גורמת לנו לתחושת פיקחון בעוד ריכוז האלכוהול הולך ועולה. בנוסף, לשניהם השפעה משתנת והשילוב ביניהם עלול לגרום להתייבשות ולהנגאובר חמור במיוחד. וותרו על הקפה שמגיע עם הקינוח ושתו במקומו עוד כוס מים קרים, או תה צמחים.

 

אפשר לשמור על אורח חיים בריא ועדיין ליהנות באירועים. יש להקפיד על שגרת תזונה בריאה לאורך השבוע. לא לצום לפני או אחרי האירוע, כי אין בכך תועלת. להסתפק בסיבוב אחד בבופה ולשתות במידה.

אז שיהיה במזל טוב!