זיתא >> החיים על פי זיתא >> החיים על פי זיתא >> איך בוחרים שמן זית?

איך בוחרים שמן זית?

החיים על פי זיתא

שמן זית טוב הוא שמן זית טעים!
עולם שמן זית הוא עולם מגוון של טעמים, ניחוחות וארומות שונות - תוצאה של מגוון שמני זית בטעמים שונים הנקבעים על ידי זני הזיתים מהם מופקים, שילובם ומידת בשלותם.

קודם כל, שמן זית טוב הוא שמן זית טעים!

עולם שמן זית הוא עולם מגוון של טעמים, ניחוחות וארומות שונות – תוצאה של מגוון שמני זית בטעמים שונים הנקבעים על ידי זני הזיתים מהם מופקים, שילובם ומידת בשלותם.

איכותו הבסיסית של שמן הזית נקבעת על פי שתי קטגוריות כלליות: איכות כימית, הנקבעת בבדיקות מעבדה, ואיכויות טעם וריח (אורגנולפטיות), הנקבעות על ידי טעימה והרחה. לשם ההמחשה, ב'זיתא' מועסקים 5 טועמים ומריחים מקצועיים של שמן זית.

ככל שרמת החומציות נמוכה כך איכות השמן גבוהה יותר. בשמן זית כתית רמת החומציות המרבית היא 2%, ובשמן זית כתית מעולה רמת החומציות מגיעה עד 0.8%.

שמן זית שריחו כריח דשא קצוץ או עגבנייה טרייה – נחשב איכותי ביותר.

בשונה ממה שנהוג לחשוב, אין קשר בין צבע השמן ואיכותו. הצבע מושפע מהזנים השונים של הזיתים, ממועד המסיק ומהאזור הגיאוגרפי של הכרם. צלילות או עכירות השמן אינן מעידות על איכותו, אלא על סינון המשקעים שבו. שמן זית שזהעתה נמסק כולל משקעים התורמים לעכירות. אם תעמידו בקבוק המכיל שמן עכור במזווה מוצל למשך מספר חודשים – יתקבל שמן צלול.

אל תקנו שמן זית חסר שם ותווית, שנמכר בבקבוק בלתי מזוהה. תופעת הזיופים נפוצה בשוק זה. השתמשו במבחן המחיר. שמן זית איכותי עולה יותר כי תהליך הפקתו יקר יותר.

אם נתקלתם במחיר זול במיוחד, התרחקו. כדאי לבחור שמן זית ממותג מוכר. כך תהיו בטוחים כי קניתם שמן זית איכותי, העומד בכל התקנים ואשר עבר בקרת איכות גבוהה.

בניגוד ליין, המשתבח עם הזמן, שמן זית מגיע לשיאו ארבעה עד חמישה חודשים ממועד הייצור שלו. התקופה המומלצת לשימוש בשמן היא עד שנתיים מיום הכנתו.

מומלץ לקנות שמן זית 'כתית מעולה' – זוהי דרגת האיכות הגבוהה של שמן הזית.